• info@gbcdanismanlik.com
  • 0344 235 08 56/57

FİNANSAL DANIŞMANLIK

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre KOBİ’ler Türkiye’deki tüm işletmelerin %99’unu oluşturuyor. Varlıklarını iyi yönetemeyen, finansal yönetim konusunda destek almayan KOBİ’lerin %32’lik kısmı kuruldukları yıl kapanırken çok büyük bir bölümü de işlerini büyütme noktasında yetersiz kalıyor. Ancak profesyonel anlamda finansal yönetim departmanı bulunan firmalar varlıklarını iyi yöneterek hem kurumsallaşma adına önemli bir adım atıyor hem de işlerini kısa sürede büyütebiliyorlar.

Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin önemli bir bölümü ise kendi bünyesinde finansal departman bölümünü gerek personel maliyetlerinin yüksekliğinden gerekse de alanında nitelikli, kendini geliştirmiş uzman personel yokluğundan kuramıyorlar. Bu nedenle şirketlerin büyük bir çoğunluğu finansal yönetimlerini ya ön muhasebe personeline ya da resmi muhasebe firmalarına yaptırmak zorunda kalıyorlar.

Global Çözüm Danışmanlık Hizmetleri olarak tam da bu noktada devreye girerek şirketlere finansal yönetim konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Finansal yönetim danışmanlığı hizmeti ile şirketlerin yıllık bütçelerinin hazırlanması ve aylık takibi, satış raporu, bilanço raporları gibi istatistiksel verilerin hazırlanması, banka işlerinin ve alacak takibinin yürütülmesi, kredi ve risk yönetimlerinin asgari maliyetlerle gerçekleştirilmesi, nakit yönetiminin en doğru şekilde yapılması, finansal maliyetlerin azaltılması ve karlılığın arttırılması gibi kazanımlara ulaşmasını sağlıyoruz.

İşletmeniz için kaliteli hizmet almak ister misiniz?