• info@gbcdanismanlik.com
 • 0344 235 08 56/57

İTHALAT & İHRACAT DANIŞMANLIĞI

En kaliteli ürünleri, mümkün olan en uygun fiyata ve en kısa sürede size ulaştırıyoruz. Ticaretiniz, işbirliğimiz ile büyüyecek. 

 

İTHALAT DANIŞMANLIĞI

1. İthalat Satın Alma:

Yurt dışı pazarlardan ithal etmek istediğiniz ürünün imalatçı ihracatçı firmaları araştırılır, bulunur. Bulunan firmalar ile kontak kurularak ithal etmek istenilen ürün niteliklerine uygun teklifler alınır. Alınan teklifler imalatçı, ihracatçı firmaların adres listesi teklifleri ile birlikte değerlendirilmeye sunulur.

2. İthalat Amaçlı Pazar Araştırması:

Mamul ürün veya hammadde ihtiyaçlarını yurt dışı ülke pazarlarından ithal etmek isteyen imalatçı/ithalatçı firmalar için ithal etmek istedikleri ürün ülke pazarındaki ilgili ihracatçı/imalatçı firmaların araştırması yapılır, bulunan firmalarla görüşmeler yapılarak, aralarından istenilen ürünü teklif edebilecek firmalar tespit edilerek bu firmaların firma ve kontak bilgileri ürün teklifleri ile birlikte bir rapor halinde araştırmayı yaptıran ithalatçı/imalatçı firmaya incelemesi için arz edilir, işlem bağlantı (kontrat) görüşmeleri başlatılır.

SONUÇ FAYDA:

1-Araştırması yapılan ürün sektörüne ait firma isimlerinin bulunması için sarf edilecek zamandan, personelden ve masraftan tasarruf.

2-Yukarıdaki araştırma sonucu bulunan firmalarla teklif için ön görüşme yapma ihtiyacına gerek kalmaması (ön görüşmeler tarafımızca yapılarak araştırma sonu bulunan listedeki firmalardan sadece ürünle ilgili teklif almayı/vermeyi kabul eden firma isimleri mükellef firmaya arz sunulacaktır)

3-Pazar araştırma sonucu teklif almayı/vermeyi kabul eden firmalarla ürün alım/satım görüşme ve bağlantılarının verilecek talimatlar doğrultusunda mükellef firma hesabına yapılma imkanı.

 • İthalat/ihracat pazarında mükellefin istediği, nomine edeceği satıcı/alıcı firmalarla temas kurmak, anlaşma için tercih edilen taraf ülkesinde görüşme/buluşma ortamını düzenlemek, alış/satış görüşmelerini başlatmak,
 • Pazarlanacak/Satın alınacak ürünün tanım, spesifikasyon ve standartlarını belirleyerek İngilizcelerini hazırlamak/yapmak,
 • Müşteri talimatlarına göre teklif ,proforma fatura vermek veya almak ,
 • Ürün ile ilgili satış veya satın alma için yapılan görüşmelere müşteri beraberinde veya temsilen katılmak, teklif/sipariş vermek, kontratları hazırlamak ve nihai bağlantıyı yapmak ve/veya yapılmasında yardımcı olmak,
 • Taşıyıcı/nakliye firmaların bulunmasında, navlun sözleşme / charter party anlaşmalarının yapılmasında, yükleme/tahliye operasyonlarının gözetiminde yardımcı olmak
 •  Bağlantı görüşmeleri esnasında yapılan ödeme (banka akreditif açılması vs gibi) işlemlerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında yardımcı olmak,
 • İthalat/İhracat gümrük işlemlerinde yardımcı olmak / takip etmek,
 • Ticaret fuar ve sergilerde ürün ile ilgili tanıtım çalışmalarına destek olmak vs.,
 • Ürün numunelerini dış ülkelerdeki imalatçı/ihracatçı firmalardan temin etmek veya ithalatçı distribütör firmalara vermek vs.,
 • Ürün numunelerinin test edilme işlemlerinde gerektiği yerlerde yardımcı olmak vs.,
 • İlgili devlet dairelerinde permi, standart vs. gibi belgelerin alınmasını takip etmek vs., önemli ticari, hukuki, bilimsel belgelerin tercüme işlerini yaptırmak vs.,
 • Satış/sipariş, ödeme, transport, gümrük vs  gibi işlem belgelerini tercüme ettirmek vs.,

Müşteri ihtiyaçlarına göre diğer temsilcilik ve/veya İstanbul irtibat ofis hizmetleri !

Şirketimizin İthalat Danışmanlığında Uyguladığı Aşamalar:

1) İthalat Hazırlık Değerlendirmesi

2) Pazar Araştırması

3) Potansiyel Satıcıların, Alım kanallarının tespiti

4) Numune Temini

5) Katalog Temini

4) Anlaşmaların ve yazışmaların düzenlenmesi

5) Ticari faaliyet yapılacak firmaların güvenirliklerinin araştırılması.

6) İthalat operasyonunun teklif aşamasından alıma kadar gerçekleştirilmesi

_________________________________________________________________

İthal etmek istediğiniz mallar için  güvenilir satıcılar bulmaktayız ve en uygun fiyatlarla ithalat yapmanız için sizin adınıza pazarlık yapmaktayız. Müşterimiz talep ettiği takdirde malın yurda getirilip, gümrükten çekilmesine kadar olan bütün ithalat operasyonunu gerçekleştirmekteyiz. Çeşitli kanallar aracılığı ile yaptığımız tüm yazışmalar ve ilgili faaliyetler  sizlere ayrıntılı bir rapor halinde sunulmaktadır.

 

İHRACAT DANIŞMANLIĞI

Bizim görevimiz yurtdışına satış yapmak isteyen firmalara müşteri bulmak. Eğer biz zaten satış yapıyoruz diyorsanız , yine bize gelin size yeni müşteriler bulalım daha çok müşteriniz olsun , daha çok kazanın. Bizim bulduğumuz müşterilere siz gitmiyorsunuz , onlar size geliyorlar, İhracat şirketleri olarak, size gelen ihracat talepleri değerlendiriyorsunuz. 

İhracatın Faydaları, Riskleri ve Destekler

* İhracat firmanıza ne kazandırabilir?
* İhracatın zorlukları nelerdir?
* İhracat süreçlerinizde nerelerden bilgi ve maddi destek alabilirsiniz?

Bunlar ve aklınızdan geçen başka soruların cevapları ile farkında olduğunuz veya hiç düşünmediğiniz ihracata başlama nedenlerini arayın biz size sunalım.

Hedef Pazar Seçimi

İletişim ve ulaşım imkanlarının kolaylaşması ve sınırların öneminin azalmasıyla tüm dünya her firma için büyük bir pazar yeri haline geldi.

Siz de bu pazardan payınızı almak ve ihracat yapmak istiyorsunuz ama her ihracatçı gibi aklınızda cevaplanması gereken sorular var: 

 • Müşteriler nerede?
 • Hangi ülkelerde müşteri aramalıyım?
 • Hangi ülkelere odaklanmalıyım?
 • İlk kez ihracat yapacağım. Nereden başlamalıyım?
 • Hedef pazar neresi olmalı?

Hedef pazar seçimi, ihracat stratejisi oluşturmanın ilk ve en önemli adımıdır.

_________________________________________________________________

Ürünleriniz için kısa zamanda güvenilir alıcılar bulmaktayız ve çeşitli kanallar aracılığı ile yaptığımız tüm yazışmalar ve ilgili faaliyetler sizlere ayrıntılı rapor halinde sunulmaktadır.Müşterimiz talep ettiği takdirde malın fabrikadan çıkarılıp, ithalatçının malı gümrükten çekmesine kadar olan bütün ihracat operasyonunu gerçekleştirmekteyiz.

Görüşmek ve ticaretinizi birlikte arttırmak dileğiyle.

İşletmeniz için kaliteli hizmet almak ister misiniz?